על פי ניסיון המפקח ולשם הצלחת הפרויקט, יש ללהק צוות של בעליי מקצוע מנוסים ומהימנים אשר התשלובת שלהם בפרויקט תקבע את הצלחת הפרויקט. זהו הצוות המנצח כשם שיש קבוצת כדורסל עם שחקנים מרכזיים העובדים בצוות עם שחקני משנה ואחרים.

כל אחד מבצע את המוטל עליו עם התחשבות באחר לשם מטרה אחת: ניצחון והצלחת הפרויקט!


הביצוע אינו קל ואינו פשוט שכן יש לעמוד בדרישות התקנים השונות, גימור מקובל בענף ועמידה בבדיקות שונות אל מול הרשויות ומכון התקנים.לכן בחירת בעליי המקצוע המבצעים את העבודה תקבע את התנהלות הפרויקט וקצבו . הביצוע ייתנהל על פי התוכניות ההנדסיות המאושרות ויחלו משלב המדידה והשלד אל עבודות הגמר.


עבודת השלד תכלול את התאמת התבניות, טפסות והברזלנות בסידור מוקפד על פי תוכניות קונסטרוקצייה מאושרות. עומקיי יסודות המבנה, מפתחיי העמודים, מיקומי פתחים, גבהיי תקרות וכו'.


לאחר שתהליכיי השלד קודמו יש לבצע אשפרה אשר תורמת רבות לחיזוק הבטון וכן ניקוי ממסמרים, שאריות לוחות וברזלים וחוטים בולטים. על גביי שלד המבנה יבוצעו תשתיות שונות. חלקן בסיסיות אשר הכרחיות לפעילות הבניין כגון: ביוב, מים,ניקוז, חשמל, גז, תקשורת, ומיזוג אוויר. ישנן מערכות שונות אשר ניתן להוסיף כגון: חימום תת רצפתי, מיזוג מרכזי, תאורות נסתרות, הכנות לאזעקות, כיבוי אש, הדברת מזיקים, משאבות וכו'


שלב עבודות הגמר כוללות: טייח בשתי שכבות של חומרי מליטה תקניים, איטום ובידוד בשימוש רב שכבתי של חומרים ביטומניים חד ודו רכיביים בעליי גמישות אלסטית. ריצופים וחיפויים אשר יבוצעו על גביי מילוי סומסום או בהדבקה ישירה על גבי קירות בנויים או רצפה קיימת/סוג ב'. על המפקח להקפיד על קוים ישרים ושמירה על אנכיות(דיאגונל) למניעת קלינים וחיתוכים משופעים שלא לצורך וכן מרווחים מינימליים בין אריחים למניעת סדיקה של הרובה.


צבע לכיסוי קירות מטוייחים כולל יסוד, שיוף בין השכבות ותיקון סדקים כתוצאה מתזוזת הבניין. השימוש ברשתות יוטה או אינטרגלאס עוד בשלב הטייח ולאחר מכן עם השפכטל והצבע ימנעו סדקים נימיים מלהופיע במיוחד בקירות אשר קיימים בהם פתחים.


שלב ביצוע ההתקנות של נגרות שונה ואלומיניום כולל מסגרות תכלול דיוק רב, מקצועיות, ניסיון והתחשבות בעבודות גמר אחרות ומניעת נזקים שלהם. לדוגמא: רתך המסגרות והמעקות ייכסה את מדרגות העץ בכדי שלא תהייה פגיעת ריתוכים.


דלתות האלומיניום לא ייפגעו בבידוד או בגליפים הצבועים בפתחים. דלתות הפנים כולל המשקופים ייתחשבו בחיפוים ובגמר הצבע.

לצוות הביצוע מצטרפים על פי דרישת המעצבים אומנים אשר מתמחים בעבודות מיוחדות כגון, נפחות, מסגרות אומן, נפחי זכוכית, בטון מוחלק אדריכלי, טייח אומנותי וכו'